kwartalnik

KrakówCulture

Kwartalnik „Kraków Culture” to syntetyczna zapowiedź tego, co w nadchodzącym sezonie krakowskiej kultury najciekawsze, najbardziej inspirujące i reagujące na przemiany w życiu miasta i jego społeczności. Wydarzenia, zjawiska, ludzie i ciekawostki, ale także opinie i refleksje ekspertów, publicystów, artystów – a wszystko to ujęte w atrakcyjną graficznie formę dwujęzycznego, bezpłatnego magazynu dostępnego zarówno w postaci drukowanej, jak i online.

Aktualne wydanie

Wiosna24

W Krakowie wiosna rozkwita nie tylko na Plantach! Świętujemy ją filmowymi festiwalami – ucztę dla miłośników srebrnego ekranu rozpoczyna Mastercard OFF CAMERA, a w maju do menu dołączają Festiwal Muzyki Filmowej i Krakowski Festiwal Filmowy. Wiosenne spacery kierujemy w stronę wystaw – od Międzynarodowego Triennale Grafiki w Nowohuckim Centrum Kultury po Wawel i niezwykłą prezentację dzieł Stanisława Wyspiańskiego. W najnowszym numerze „Kraków Culture” nie zapominamy też o Roku Czesława Miłosza!

 • Filmowa wiosna

  Krakowska wiosna filmowa rozpisana na trzy wydarzenia: Mastercard OFF CAMERA, Festiwal Muzyki Filmowej i Krakowski Festiwal Filmowy, to fascynująca podróż przez światy kina.

 • Rok Czesława Miłosza

  „Jego obecność w tym mieście była ważna, pielgrzymowały do niego osobistości z całego świata, odwiedzali go poeci i pisarze, uczeni i studenci. […] Tak, Miłosz jest w Krakowie obecny, ale czy potrafimy to docenić? Czy rzeczywiście rozumiemy, »jakiegoż to gościa mieliśmy«?” – pyta Joanna Zach.

 • Niematerialne dziedzictwo

  „Doszliśmy do wniosku, że nasz zespół będzie się koncentrował na »krakowskim stylu życia«, czyli różnego rodzaju aktywnościach, poprzez które my jako mieszkańcy miasta się definiujemy. […] Naszym głównym celem jest zachowanie atmosfery miasta, żeby ta lokalność rzeczywiście była” –- o krakowskim dziedzictwie niematerialnym opowiadają Katarzyna Piotrowska i Krzysztof Żwirski.

Gdzie szukać wersji papierowej?

Kwartalnik „Kraków Culture” 1/2024 w wersji drukowanej będzie dostępny od 2 kwietnia dostępny w Pałacu Potockich (Rynek Główny 20) oraz punktach sieci InfoKraków:

 • ul. św. Jana 2
 • ul. Szpitalna 25
 • Kraków Story w Pawilonie Wyspiańskiego
 • os. Zgody 7

Kwartalnik będzie ponadto sukcesywnie dostarczany do wielu uczęszczanych miejsc, jak np. Punkt Informacji Miejskiej ZDMK na rondzie Mogilskim, punkt informacyjny w Galerii Krakowskiej, oddziały Biblioteki Kraków i Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, Nowohuckie Centrum Kultury, oraz do instytucji kultury, księgarń i antykwariatów, wybranych restauracji i kawiarni.

Reklama

Wszystkich zainteresowanych współpracą reklamową zapraszamy do kontaktu: